bip.gov.pl
RSS
A A A K
SmodBIP

Instrukcja korzystania z BIP

Strona podmiotowa BIP Zespołu Szkół w Siedliskach tworzona jest zgodnie z następującymi aktami prawnymi:

Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej,
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.

Poruszanie się po stronie podmiotowej BIP Zespołu Szkół w Siedliskach umożliwia menu przedmiotowe umieszczone po lewej stronie ekranu. Podzielone jest ono na grupy tematyczne. W każdej z grup znajdują się odnośniki do poszczególnych działów. Po kliknięciu na odnośnik z nazwą działu, rozwija się lista artykułów.

Powrót do strony głównej BIP Zespołu Szkół w Siedliskach możliwy jest poprzez kliknięcie na znajdujący się w najwyższej części ekranu pasek graficzny z ikoną BIP i napisem "Biuletyn Informacji Publicznej".

Do szybszego wyszukania żądanej informacji służy pole wyszukiwania umieszczone po prawej stronie w menu głównym w górnej części strony. W pole to należy wpisać słowo (lub słowa) kluczowe, a następnie kliknąć przycisk oznaczony "Szukaj". Po wykonaniu tej operacji wyświetlona zostanie lista artykułów spełniających zadane kryterium wyszukiwania.

W lewej dolnej części ekranu znajduje się odnośnik do głównej strony Biuletynu Informacji Publicznej (http://www.bip.gov.pl/).

Strony Biuletynu wyposażone są w rejestr zmian, który automatycznie zapisuje informacje o zmianach w treści poszczególnych artykułów. Lista zmian dostępna jest po kliknięciu w odnośnik "wersje archiwalne tej strony" znajdujący się w stopce każdej strony dostepnej na BIP  Zespołu Szkół w Siedliskach. Ponadto biuletyn wyposażony jest w rejestr stron usunietych, w którym zapisują się wszystkie usunięte strony, rejestr ten jest dostepny po przez odnośnik "rejestr stron usuniętych" znajdujący w dolnej cześci menu po lewej stronie.

W Biuletynie oprócz treści bezpośrednio podanych na stronie, znajdują się również informacje dołączone w postaci plików do pobrania, do których można dotrzeć za pomocą linków. Pliki te zazwyczaj są publikowane w formacie PDF lub DOC (w celu ich łatwej edycji).

Ogólne informacje dotyczące BIP, dostępne są pod adresem:

http://www.bip.gov.pl/filesOpublikował: Paweł Szymanek
Publikacja dnia: 23.11.2011
Podpisał: Paweł Szymanek
Dokument z dnia: 26.09.2011
Dokument oglądany razy: 1 776